субота, 24 лютого 2018 р.

Інженерна сантехніка і нові технології.

У побуті простого споживача словосполучення "інженерна сантехніка" ще поки відсутня. Хоча для будівельників воно добре знайоме - цей термін часто використовується в будівельній документації і технічній літературі. Що ж він означає? Постараємося розібратися. На сьогоднішній день значення інженерної сантехніки можна недооцінювати, так як вона грає важливу роль в монтажі комунікаційних систем за допомогою дискових затворів. Її використовують при будівництві сучасних будинків усіх типів - для створення для них водопровідних систем, систем каналізації та опалення.

З розвитком і впровадженням нових технологій інженерна сантехніка виходить на новий більш високий рівень. Завдяки цьому вона вдосконалюється в конструктивному плані, тому що для неї використовуються новітні матеріали і нові вимірювальні технології. На сучасний ринок сантехніки в м Москві поставляється величезний асортимент сантехнічних приладів, які можна розділити на два види: побутова сантехніка та інженерна сантехніка. Для правильного її вибору і покупки необхідно визначитися з її призначенням, щоб згодом при її доставці і монтажі не було прикро за даремно викинуті гроші і витрачені моральні та фізичні сили.
До побутової сантехніці ми вже звикли і постійно маємо з нею справу. Вона являє собою звичні нам прилади та обладнання, встановлене в наших квартирах і будинках: ванни усіх видів, душові кабінки, унітази, піддони, клапани зворотні, раковини, мийки, змішувачі, сифони, гнучка підводка для газу та води, різні аксесуари для ванних кімнат і туалетів та багато іншого. Інженерна сантехніка відрізняється від побутової тим, що вона безпосередньо бере участь для створення різних інженерно-комунікаційних мереж і використовується при будівництві виробничих, офісних і житлових будівель різного призначення і масштабу.
До складу інженерної сантехніки можна включити наступний перелік: запірно-регулююча арматура, з'єднувальні частини для трубопроводів, різне обладнання опалювальних систем, систем вентиляції, розширювальні баки, радіатори, повітроводи, конвектори, лічильники холодної та гарячої води, лічильники газу.

Також до її складу входять фітинги та труби з металопластику, чавуну і поліпропілену, призначені для водо- і тепломереж, а також для каналізації.
У квартирах і будинках одним з важливих елементів інженерної сантехніки є полотенцесушитель. Ви запитаєте -Чому? Начебто не такий вже важливий елемент. У всіх ванних кімнатах він присутній і служить для її обігріву і для просушки рушників і білизни. Але полотенцесушитель виконує ще одну важливу роль - є компенсує петлею в системі гарячого водопостачання або опалення через свою зігнутої форми. Завдяки цій його функції система опалення стабільно працює. Ось вам і відповідь. За цим прикладом можна зробити висновок, що інженерна сантехніка дуже важлива для всіх систем комунікацій і від її роботи залежить - наскільки комфортним буде життя мешканців квартир і будинків.
Завдяки новітнім технологічним розробках інженерна сантехніка постійно вдосконалюється, змінюється за зовнішніми параметрам і збільшується термін її служби. З кожним роком з'являються все нові прилади, призначення яких полягає в контролі і спостереженні за системами комунікацій, і які відповідають за економію води, газу, теплоносіїв, що так актуально на сьогоднішній день.
Конструкція сучасної інженерної сантехніки дозволяє уникати аварійних ситуацій і руйнувань систем, що також дуже економічно вигідно, оскільки не доводиться витрачатися на їх ремонт і відновлення.
Інноваційні технології, впроваджувані при створенні інженерної сантехніки, дозволяють з успіхів її застосовувати у сфері комунального господарства. Сучасні лічильники обліку води не тільки видають свідчення обсягу споживаної мешканцями гарячої води, але можуть визначити і її температурні показники. Тому, якщо вода не відповідає температурній нормі, то лічильник автоматично припиняє її фіксувати. Такий підхід до якості опалення змушує комунальні служби сумлінніше ставитися до своїх обов'язків, так як за погано прогріту воду з ними ніхто не буде розраховуватися. Таким чином, нові технології у вигляді новітньої інженерної сантехніки поступово входять в наш побут.

Немає коментарів:

Дописати коментар